0534 080 29 26
Para Birimi Seçimi

İade ve İptal Politikamız


Yaşam Home’de iade kolaydır!


Online Alışveriş İptal & İade Koşulları


İptal Koşulları

İptal etmek istediğiniz siparişiniz ile ilgili talebinizi oluşturmak için sipariş numaranızla birlikte 0850 307 72 29 numaralı İletişim Merkezimizi aramanız gerekmektedir. İptal talepleri İletişim Formu üzerinden yapılamamaktadır. 


İptal talepleri yalnızca siparişiniz depomuz tarafından hazırlanmaya başlanmadıysa değerlendirmeye alınabilmektedir. Siparişiniz hazırlanmaya başladığında maalesef iptal işlemi yapılamamaktadır. Böyle durumlarda iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.


İade Koşulları:

 

      1.       Online alışverişlerde iade süresi kaç gündür? 

 

Web sitemizden yapılan alışverişlerde iade süresi 14 gündür. Bu 14 gün, siparişinizi kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren geçerli olmaya başlar ve ürünü geri göndermek için kargoya verdiğiniz tarih baz alınarak ilerlenir.

 

       2.      Ürününümü hangi şartlarda iade edebilirim? 

 

Iade etmek istenilen ürün / ürünler ambalajı açılmamış, ürün koruma bandı çıkartılmamış, denenmemiş, satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

Ambalajı açılmadığı takdirde 1 no’lu maddede belirtilen 14 gün içerisinde Cayma Hakkı uyarınca iadenizi yapabilirsiniz.

Ambalajı açılmış, ürün koruma bandı çıkartılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilemeyecek, Alıcı Ödemeli olarak adresinize yeniden kargolanacaktır.

 

       3.      Elektronik ürünler iade edilebilir mi? 

 

Elektronik kategorisinde yer alan ürünler için ambalajı açılmamış ve kullanmamış olması durumunda iade kabul edilmektedir.

 

Ürün ambalajı açılmış ve kullanılmış olduğunda tarafımızca iade alınamamaktadır. Eğer ürünün performansından memnun değilseniz ya da ürün ile ilgili bir sorun yaşadıysanız ürünü kendi teknik servisine göndermeli ve teknik servisin vereceği onay yazısı ile tarafımıza iade

gönderimi yapmanız gerekmektedir. Teknik servis tarafından iade edilebilir / arızalı ürün / ayıplı ürün gibi dönüş yapılan ürünler için tarafımızca iade işlemi sağlanabilmektedir.

 

Teknik servisten almış olduğunuz teknik servis raporunu da ürünün kutusu içine koyarak  tarafımıza iade olarak gönderdiğiniz takdirde ürün iadesi sorunsuz şekilde onaylanacaktır.

 

Teknik servis onayı olmayan açılmış / kullanılmış ürünlerin 14 gün içerisinde bulunuyor olsa dahi iade işlemi yapılamamaktadır.
 

 

       4.     Ürünümü nasıl iade göndermeliyim? 

 

Ürünleri iade ederken, kargoda hasarlanmaması adına kutu ve hasarlanmayacak iç ambalajlar ile destekleyerek gönderim yapılmalıdır. Tarafımızca gönderilen e-arşiv faturasını iade edeceğiniz ürünle beraber kutunun içerisinde göndermelisiniz. Aksi takdirde, iadenin kime ait

olduğu bilinmediği için ürün geldiği adrese geri gönderilecektir.

   

     5.      Hangi ürünlerde iade yapılamaz? 

 

 Koku skansı canlı çiçek yapay ağaç Kristal kırılma riski çok yüksek olan ürünlerde ambalajı açılmamış olsa dahi hijyen sebebi ile iade işlemi yapılamamaktadır. Ambalajı açılan / hasarlanan ve yeniden satılabilirlik özelliğini kaybeden ürünlerde iade işlemi yapılamamaktadır. 

       

  6.     İadem ne zaman hesabıma geçer? 

 

Ürününüz/ ürünleriniz e-ticaret depomuza ulaştıktan sonra gerekli kontrollerden geçmektedir. İlgili kontroller yapılıp ürünler iadeye uygun bulunup onaylandıktan sonra finansal iade süreci başlamaktadır. İade şartlarına uygun olan ürünlerin iade işlemi 3 ila 5 iş günü içerisinde

tamamlanmaktadır, geri ödemenizin kredi kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 7 iş günüdür.

 

İadeniz işlem yaptığınız kredi kartına ve işlem şeklinize bağlı olarak tek seferde ya da taksitli olarak yapılacaktır.

     

   7.     Anlaşmalı olduğunuz kargo firması dışında farklı bir kargo firması ile  iade gönderimi yapabilir miyim? 

 

Online alışverişlerde iade kodu paylaşırken de belirttiğimiz gibi, iadelerin iletmiş olduğumuz iade kodları ile Yurtiçi Kargo firması ile gönderiyor olmanız gerekmektedir.

 

Aksi takdirde farklı bir kargo firması ile “Karşı ödemeli” olarak yapılan gönderiler e-ticaret depomuz tarafından Kabul edilmeyerek, gelen adrese geri gönderilmektedir. Bu şekilde gönderim yapmak istiyor iseniz gönderi ücretini gönderimi yaparken ödemelisiniz.

iade ve İptal Formu

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.